O nasDla dzieciDla rodzic�wKawiarniaGaleriaKontakt O nas Zajęcia dla dzieci Zajęcia dla rodziców Imprezy okolicznościowe Galeria Kontakt

URODZINY PODRÓŻNICZE

W Gabinecie Podróżnika przygoda dopiero się rozpoczyna! Odczytując dziennik podróży dzielnego odkrywcy dalekich lądów obierzemy kierunek i ruszymy jego tropem w najdalsze zakątki świata!


  • Kierunek Europa:

Nietypowy pociąg zabierze nas w podróż dookoła Europy. W każdym państwie zatrzymamy się  na chwilę, by poznać  jego kulturę i zwyczaje mieszkańców. Przygotujemy prawdziwą włoską pizzę, wsiądziemy do karety z angielską królową, weźmiemy udział w konkursie poławiania ryb i owoców morza oraz zbudujemy własną europejską budowlę!
Co jeszcze nas czeka? Wsiadajcie i przekonajcie się sami, bo „pociąg na nikogo nie czeka”!

 

  • Podróż po Australii:

W rytmie aborygeńskich pląsów zostaniemy wprowadzeni w tajniki dzikiego i niezwykłego kontynentu jakim jest Australia. Wspólnie poznamy australijskie zwierzęta oraz upieczemy krakersy podróżnika, które idealnie sprawdzą się podczas dalekiej podróży! Przedostaniemy się przez australijski busz, aby wziąć udział w zawodach kangurzych skoków, a upamiętnieniem naszej wyprawy będą magnesy na lodówkę  ozdobione techniką malarstwa kropkowego.  

 

  • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni:

W dalekiej Japonii właśnie zakwitły drzewa wiśni, to wspaniała okazja do poznania tego niezwykłego kraju. Przed  podróżnikami stoi mnóstwo wyzwań: nauka posługiwania się japońskimi pałeczkami, trening samuraja, ceremonia picia herbaty i na deser - przygotowanie ciasteczek z wróżbą. Pamiatką z wyprawy będzie własnoręcznie zdobiony hieroglifami breloczek na klucze. Zapraszamy już dziś w niezwykłą podróż do kraju na wyspach!

 

  • Wyprawa do USA:

Głodni wrażeń? Podróż po Stanach Zjednoczonych dostarczy Ci ich pod dostatkiem - to kraj, gdzie zdecydowanie nie sposób się nudzić. Na Młodych Podróżników czekają gonitwa za bizonem, wyścigi kowbojów na Dzikim Zachodzie i zabawy z językiem angielskim. Nie zabraknie również wizyty w amerykańskim bistro i degustacji wspólnie przygotowanych donut'ów. InspiroAirlines zapraszają na pokład!

  • KOSMICZNA EKSPEDYCJA:

Ekspedycja to wyprawa mająca konkretny cel, dlatego w odkrywaniu zakątków wszechświata przyświecać będzie nam ważna misja – odnalezienie zaginionych odłamków meteorytu, ukrytych w kosmicznej skrzyni. Astronauci zmierzą się z zadaniami, które doprowadzą ich do wypełnienia misji. Przemierzając Drogę Mleczną, poznają wszystkie planety Układu Słonecznego, zjedzą przekąskę kosmonauty, pokonają tajemnicze wiązki laserów i skonstruują model rakiety! 3…2…1… START!